Warto wiedzieć :)

Co powinnaś wiedziec o tipsach żelowych.


Jak dbać o tipsy żelowe - najczęściej popełniane błędy, pielęgnacja...
Zapewne wiele razy zastanawiałaś się dlaczego czasem zdarza się, iż paznokcie żelowe
u Twojej znajomej trzymają się dłużej, niż u Ciebie, jak pielęgnować dłonie ozdobione tipsami. Mam nadzieję, że poniższe punkty będą pomocne w zrozumieniu powyższych zagadnień:)

1. Zawsze zakładaj gumowe rękawiczki ochronne
  jeśli zamierzasz podjąć się prac domowych, w szczególności mycia okien, łazienki itp. Tipsy żelowe są bardzo wrażliwe na niektóre środki chemiczne oraz długotrwałe narażanie na wilgoć. Tipsy wrażliwe są również na uderzenia, naprężenia i uszkodzenia mechaniczne.
2. Tipsy żelowe wykonane są z tworzywa sztucznego
- przez nieuwagę bardzo łatwo je zniszczyć, próbując otworzyć np. pudełko, puszkę, klapkę od telefonu...
3. Jeśli używasz zmywacza do paznokci, używaj tylko i wyłącznie zmywacza bezacetonowego.
Aceton powoduje rozpuszczanie się żelu i kleju do tipsów (jest nawet używany do usuwania tipsów).
4. Aby przedłużyć maksymalnie efekt jaki osiągnęła stylistka,
zalecane jest wcieranie po całym dniu kremu nawilżającego do dłoni - zwracamy tu uwagę przede wszystkim na skórki, bo to koło nich najczęściej zaczyna odchodzić żel przy niewłaściwej pielęgnacji dłonii i/lub działaniu różnych środków wysuszających skórę.
5. Jeśli zdarzyło się, że tips odpadł,
najlepiej jego naprawę powierzyć stylistce. Jeśli chcesz sama naprawić tipsy, używaj tylko specjalnego kleju do tipsów - w żadnym wypadku klejów typu "Kropelka" zawierających szkodliwy cyjanoakryl!
6. Jeśli z tipsami dzieje się coś złego,
pod żadnym pozorem nie próbujemy naprawiania ich na własną rękę - najlepiej powierzyć to stylistce. Próby samodzielnego naprawiania mogą skończyć się całkowitym odpadnięciem tipsa, odpryskiwaniem żelu...
7. Nigdy nie zrywaj sama tipsów
- możesz uszkodzić sobie płytkę paznokcia (regeneruje się ponad 3 miesiące).
8. Jeśli zauważysz, że coś złego dzieje się z tipsami, w pierwszej kolejności skontaktuj się ze stylistką. Nie szukaj pomocy w Internecie czy u koleżanek, gdyż są to źródła często niewiarygodne.
9. Pamiętaj, że trwałość tipsów jest często kwestią indywidualną, zależną od wielu czynników, np. aktualnej kondycji organizmu (a co za tym idzie płytki paznokci), przetłuszczania się płytki paznokcia, warunków otoczenia, stanu naturalnych paznokci, przyjmowanych leków... Dotyczy to w szczególności Pań, które wcześniej nie miały styczności z tipsami żelowymi - nigdy nie mamy pewności jak zareaguje płytka paznokcia i jak trwale zwiąże się z żelem i tipsem. 



ZADBAJ O SWÓJ WYGLĄD

Bardzo wiele osób zwraca uwagę na nasze dłonie i bardzo często na tej podstawie nas ocenia. Wygląd jest naszą wizytówką, więc która z was nie chciałaby mieć pięknych, zadbanych paznokci, których wszyscy by wam zazdrościli?
Przedłużanie paznokci - jest dla kobiet, które prowadzą intensywny tryb życia lub dla Pań, które obgryzają paznokcie lub naturalne są zbyt słabe, a także dla każdego, kto chce mieć piękne i zadbane dłonie.
Metoda żelowa - przedłużenie płytki za pomocą tipsa lub na szablonie i nałożeniu żelu, który twardnieje w lampie UV, jest to prawdopodobnie najmniej inwazyjny sposób przedłużania paznokci łatwiej jest go usunąć, żel po lekkim urazie lubi pękać lub dostaje się powietrze. Metodą tą utwardzamy też naturalną płytkę paznokcia - na paznokieć nakładany jest żel, który łączy się z płytką w lampie UV.
Uzupełnienie - to jedynie dolanie wcześniej użytego żelu na widoczny już odrost, bez zmiany wzorku.Uzupełnienie wykonuje się średnio co dwa tygodnie.
Odnowa  - spiłowanie 90% masy ze zmianą wzorku. Spiłowuję się prawie całą masę pozostawiając tylko cienki szkielet i wykonuje się stylizacje od nowa. Odnowę wykonuję się co 3 - 5 tygodni.

KILKA UWAG ODNOŚNIE PIELĘGNACJI PAZNOKCI ŻELOWYCH

   Aby móc cieszyć się jak najdłużej pięknie wystylizowanymi paznokciami , trzeba o nie dbać ...
     Odpowiednia pielęgnacja polega na regularnym uzupełnianiu masy co kilka tygodni ( w zależności od tempa wzrotsu płytki ) i codziennym nawilżaniu okolic wału paznokciowego oliwką .
      Na trwałość sztucznych paznokci ma między innymi wpływ tryb życia  i sposób postępowania z paznokciami. Nie należy samemu modelować kształtu paznokci , nie wycinać/usuwać skórek , nie skracać .Do prac domowych najlepiej ubierać gumowe rękawice - nadmierna wilgoć oraz detergenty zawarte z środkach czystości niszczą nie tylko naturalne paznokcie , skórę rąk , ale również niekorzystnie wpływają na akryl czy żel co sprawia, że przedłużone paznokcie są bardziej podatne na urazy.
      Należy również pamiętać ,że sztuczne paznokcie nie są ze stali , dlatego też nie otwieramy paznokciem puszek , uważamy przy otwieramiu klamek / drzwi , nieostrożność może doprowadzić do pęknięcia paznokci .
      Używamy zmywacza do paznokci bez acetonu , jeśli malujemy  paznokcie przedłużone lakierami .
         Nie należy samemu zrywać tipsów , ani odrywać masy od paznokcia ! 




Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 

Przedłużanie rzęs metodą 1:1, jak sama nazwa wskazuje, polega na przyklejaniu do każdej pojedynczej, naturalnej, wcześniej odseparowanej rzęsy, jej sztucznego odpowiednika (bądź naturalnego, z norki). Używa się w tym celu specjalnego kleju i precyzyjnych, cieniutkich szczypczyków.
Jest to zabieg przeznaczony dla osób, których naturalne rzęsy są dość krótkie, rzadkie, bądź proste. Wiele kobiet decyduje się na ten zabieg ze względu na zbliżającą się ważną okoliczność, np. ślub, studniówka, czy sylwester.
Przedłużone rzęsy utrzymują się na oku około 6 tygodni, jednak należy pamiętać, że jest to czas obejmujący wypadnięcie ostatniej doklejonej rzęsy. Dlatego uzupełnianie powinno być wykonywane co ok. 3 tygodnie.
Zabieg trwa dość długo, bo ok. 1,5 – 3 godzin. Oczywiście jest uzależniony od gęstości naszych naturalnych rzęs i będzie trwał znacznie krócej u Pani z rzęsami rzadkimi. Przed zabiegiem dobrze jest wykonać 1-2  dni wcześniej  hennę, ponieważ sztuczne rzęsy dokleja się z zachowaniem 1 mm odstępu od skóry. Aby zniwelować różnicę w kolorze, barwi się naturalne rzęsy na czarno. Drugim plusem henny jest to, że nie trzeba wówczas malować również rzęs dolnych, dzięki czemu oszczędzamy cenne minuty o poranku :)
Przedłużanie rzęs metodą 1:1 wykonuje się w pozycji leżącej (niektóre kobiety ucinają sobie wówczas drzemkę), dobrze jest nie rozpoczynać zabiegu czując głód, bo jednak zabieg trwa dość długo.
Rzęs w dniu zabiegu najlepiej w ogóle nie malować, ponieważ demakijaż może niepotrzebnie je osłabić i natłuścić. Rzęsy muszą zostać w pełni odtłuszczone specjalnym preparatem (by klej lepiej zadziałał).
Dolne rzęsy są zabezpieczane, by nie plątały się z górnymi, przy użyciu płatków kolagenowych. Mają one właściwości nawilżające, liftingujące i odżywiające, więc w trakcie zabiegu obszar wokół oczu jest dodatkowo pielęgnowany.
Jeśli dana osoba ma delikatne, cienkie rzęsy, często dobiera się włosie norki, ponieważ jest znacznie lżejsze i delikatniejsze. Dokleja się je wówczas metodą 2:1 (2 sztuczne rzęsy i jedna naturalna).
Rzęsy jedwabne -mają różną grubość i długość, oraz stopień podkręcenia. Mają większy połysk niż rzęsy syntetyczne. Mogą uczulać. Mają też tendencję do plątania się między sobą, ponieważ są dość sztywne, a że nie opierają się o powiekę (1 mm odległości), to pod własnym ciężarem się wykręcają w różne strony. Wystarczy je przeczesać, by się ułożyły, ale często o poranku wyglądają zabawnie :)
Rzęsy syntetyczne – tak jak rzęsy jedwabne, występują w różnych opcjach grubości, długości i podkręcenia. Tak samo, jak jedwabne, lubią się plątać i są od nich mniej elastyczne.  Jako jedyne są w pełni nieuczulające.
Głównym przeciwwskazaniem są bardzo wrażliwe oczy. Mogą one być drażnione zarówno przez klej, jak i same rzęsy, które są dość sztywne. Dlatego tego zabiegu raczej nie poleca się alergikom. Zdarza się jednak, że kobiety nawet z alergiami wolą dokleić sztuczne rzęsy (o ile nie są uczulone na klej), niż codziennie przechodzić gehennę po pomalowaniu rzęs tuszem, bo nie trafiły jeszcze na taki, który by ich nie uczulał. Wówczas rzęsy 1:1 są dla nich prawdziwym wybawieniem. Zabiegu nie wykonuje się, jeśli występują stany zapalne oka, zapalenie spojówek, przerwanie ciągłości skóry w okolicy oka.
Jeśli dana kobieta lubi się mocno malować na co dzień, zwłaszcza gdy nakłada wodoodporne kosmetyki przy linii rzęs, przedłużanie ich na dłuższą metę nie sprawdza się. Wodoodporne kosmetyki bowiem, zmywa się preparatami na bazie oleju, a niestety tłuste preparaty skracają żywotność kleju, na którym przymocowane są rzęsy. Dlatego na czas noszenia sztucznych rzęs najlepiej zrezygnować z mocnego makijażu.
Ostatnim przeciwwskazaniem, które często jest pomijane, a jest równie ważne, co pozostałe, są słabe naturalne rzęsy. Niestety, nie ma się co czarować – często mogą one wypadać wraz ze sztucznymi rzęsami, więc jeśli mamy z natury słabe cebulki, lepiej stosować naturalne metody (np. olejek rycynowy), by je wzmocnić, niż dodatkowo osłabiać je zabiegiem.
Po nałożeniu sztucznych rzęs należy unikać pocierania oka, używania tłustych produktów, które mogą osłabić klej. Trzeba uważać podczas snu, ponieważ sztuczne rzęsy są dość sztywne, i gwałtowne ruchy głowa mogą spowodować ich wypadanie (wraz z naturalnymi).
Można chodzić na basen, do sauny, w zasadzie życie ze sztucznymi rzęsami nie narzuca dużych ograniczeń, oprócz wspomnianego unikania tłustych produktów (również kremów) w okolicy oka.
Metoda ta wyraźnie ułatwia życie kobietom, które cenią swój czas, a chcą mieć codziennie pięknie podkreślone oko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz